Ile kosztuje remont łazienki?

Specjalnie dla Ireny W.

Ile tak naprawdę kosztuje remont łazienki? Gdyby kogoś interesowało zestawienie finansowe dotychczas poniesionych kosztów proszę o info na priv na fejsie, mam porządnego Excela z wyliczeniami co do śrubki 🙂

Pierwotnie koszty całego remontu szacowałam z Bleją wg wyszukiwarki cenowej, ceny robocizny uśrednione dla województwa dolnośląskiego na metraż dość różny od końcowego – to miały być  ogólne szacowane koszty przykładowego remontu.

Przekroczyłam owe początkowo szacowane ogólne koszty o jakieś 30%, bagatela, i to na o połowie mniejszej powierzchni niż podana w wyliczeniu;) częściowo bo nie doszacowałam niektórych rzeczy a częściowo bo płaciłam dwukrotnie za własne/ czyjeś błędy.

Patrz:

-Sławetna dziura w ścianie pod geberit – wywalenie dziury, zaklajstrowanie i zatynkowanie wyniosło nieznaną mi sumę – pan hydraulic nie pofatygował się ze szczegółowym wyliczenie, podejrzewam że kilka stów. Dziura totalnie niepotrzebna. Nauczka dość cenna.

-podejścia pod ciepłą wodę w grzejniku – zrobione, zaklajstrowane, już zakafelkowane, kiedy obudziłam się że samo się nie zrobi i trzeba zmieniać. Koszt razy 2.

-kafelki ścinane pod kątem 45 stopni na ścianie która można było po prostu pomalować zamiast kłaść kafle- dodatkowe 250.

-baaaardzo gówniane drzwi z Casto które trzeba będzie niedługo wymieniać, a półka cenowa średnia. Że to dykta okazało się dopiero po zamontowaniu. Jednak chyba lepiej inwestować w polskie.

Za to zachwycona jestem pojemną szafeczką pod umywalkę z dwoma szufladami z przegródkami w której zmieszczę nawet wielkachną suszarę z dyfuzorem. A pod spodem przejadę mopem bo wisi 🙂

Jeśli chodzi o oczekiwania vs rzeczywistość kosztową – Tym artykułem („remont kawalerki za 13 tysięcy”) się jakiś czas temu inspirowałam ale ponieważ moje umiejętności techniczne sprowadzają się do nierównego machania pędzlem i baaardzo zaczęłam doceniać fachowców, opcja remontu całego mieszkania (33 metry jeśli dobrze pamiętam) za 13 tysięcy niestety nie przejdzie a główne koszty to niestety robocizna – stosunek robocizna vs materiały to jakies 2:1.

TO jest wersja jeszcze bardziej zaawansowana i drugie mieszkanie tego samego pana  – 70 metrów i 51 tysięcy wydanych. Na robociznę wydał 50 zł polskich. Tak jak bardzo szanuję inicjatywy DIY to niestety nie mój level i nigdy raczej nie będzie. Bardzo za to przydatne jest wyliczenie wszystkich robot razem ze stopniem trudności wykonania.

Kuchnię planuję właściwie tak samo, dodając 1/3 bezpieczeństwa do ogólnych wyliczeń.

Wciąż czekam na KAWKę, parawan na wannę i lustro oraz hydraulika do podłączenia pralki tymczasowo. I w końcu planuję urlop 🙂

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s